13 sierpnia, a więc w ostatni piątek w Prudniku odbył się ciekawy i mocno bluesowy koncert jednego z lokalnych zespołów. Muzyka na żywo, fajny klimat i uśmiechnięci mieszkańcy – tak można podsumować to wydarzenie. Kto tym razem był królem sceny? O tym, w informacjach poniżej.

SZAMOT na wyciągnięcie ręki

Mieszkańcy Prudnika mieli okazję posłuchać muzyki w wykonaniu Tomasza Szamota Pusza i Oliwii Jurkiewicz, którzy od wielu lat tworzą zespół SZAMOT. Całe wydarzenie miało miejsce w ramach realizacji projektu „Muzyka Uskrzydla” organizowanego na plenerowej scenie Prudnickiego Ośrodka Kultury. Wydarzenie było skierowane dla mieszkańców i turystów, którzy chcieli się zrelaksować i miło spędzić czas. Koncert był bezpłatny, co dodatkowo przyciągnęło rzeszę odbiorców.

Muzyka Bluesowa i nie tylko

Lokalny zespół pochodzący właśnie z Prudnika gra utwory bluesowe. Zarówno własne, jak i stare, klasyczne numery w autorskiej aranżacji. Dlatego wydarzenie to było tak bardzo ciekawe, nie tylko dla miłośników tego rodzaju muzyki. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem. Mieszkańcy, którzy mieli okazję uczestniczyć w opisywanym koncercie komentowali go w bardzo przyjemny sposób. Zespół SZAMOT cieszy się sporą popularnością. Z chęcią powraca do miasta, aby dawać koncerty przed własną publicznością. Dzięki projektowi „Muzyka Uskrzydla” wszyscy mieszkańcy i nie tylko mogą obcować z różnymi gatunkami muzycznymi i poznawać nie tylko lokalnych artystów. To wydarzenie, na które warto zwrócić uwagę będąc w okolicach Prudnika