Polska Służba Zdrowia nie jest w najlepszej kondycji o czym wie niemal każdy mieszkaniec Polski. Często brakuje specjalistycznego sprzętu a także nowoczesnych karetek, które mogą w szybkim czasie dotrzeć do potrzebujących osób. Nie inaczej jest w przypadku gminy Prudnik, która obecnie zbiera pieniądze na zakup dodatkowego pojazdu. Jak informuje Prudnickie Centrum Medyczne na swojej stronie wciąż zostało trochę przestrzeni, która może zostać wypełniona przez potencjalnych sponsorów.

Nowa karetka już niebawem

Jak powszechnie wiadomo, zakup nowego, specjalistycznego pojazdu zostanie w 3 procentach dofinansowany przez zbiórkę publiczną. Pomysł został uruchomiony już w zeszłym roku i na ten moment na koncie zbiórki znalazło się ponad 15 tysięcy złotych. Są to pieniądze, które w całości zostały przekazane przez mieszkańców Prudnika i okolicznych gmin. Warto jednak wiedzieć, że zakup nowego ambulansu wiąże się z wydatkiem niebagatelnej kwoty sięgającej 490 tysięcy złotych. Obecnie na stanie PCM-u znajdują się cztery dwunastoletnie, mocno wyużyte karetki. Są dwa nowe ambulanse, które zostały zakupione w 2019 i 2020 roku. Jak widać taka inwestycja wydaje się niezbędna, aby można było profesjonalnie docierać i pomagać osobom w potrzebie.

To właśnie z tego powodu umieszczono subtelny apel w mediach społecznościowych. Wciąż brakuje środków, które mogłyby przyśpieszyć oczekiwany zakup. Jeśli więc w gminie Prudnik, a może nawet w całym województwie znajdują się jeszcze osoby bądź firmy, mogące wspomóc zakup, są one proszone o zgłoszenie się do PCM-u. Być może już niebawem na ulicach Prudnika pojawi się nowy, w pełni wyposażony ambulans, który będzie mógł ratować ludzkie życie w każdej sytuacji.