Pogoń wyrusza do Rydzyny

Prudnicka Pogoń jest obecnie w szczególnej sytuacji, jeśli spojrzy się na tabelę grupy D ligi koszykarskiej. Zawodnicy z Prudnika mogą być zadowoleni z bilansu spotkań. Przy 23 zwycięstwach, „zaliczyli” jedynie trzy porażki.

W najbliższą sobotę ta sytuacja zapewne się zmieni – nie tylko dla nich, ale również dla drużyny, z którą się spotkają. Będzie to bardzo ważny mecz. Dlaczego?

Drużyna „Rycerzy” z Rydzyny, z którą prudniczanie spotkają się 19 marca 2022 r., ma identyczny bilans gier: 23:3, ale to właśnie ona wygrała z Pogonią. Drużyna z Prudnika przegrała swój ostatni mecz… z Rydzyną i od tego czasu, czyli od 11 grudnia 2021 zalicza pasmo samych zwycięstw.

Jak więc widać – mecz zapowiada się bardzo interesująco. Ewentualne zwycięstwo będzie dla Pogoni szczególne. Oznaczałoby ono odrobienie strat z własnego podwórka.

Optymizmem napawa fakt, że drużyna z Prudnika od czasu przegranej z „Rycerzami” jest niepokonana od trzynastu spotkań.

Trener jest dobrej myśli

Trener Pogoni, Tomasz Michalak, zapewnia o pozytywnym nastawieniu przed tym ważnym pojedynkiem. Drużyna jest na fali zwycięstw i nie zamierza szybko zmienić jej kierunku, choć i szkoleniowiec, i zawodnicy zdają sobie sprawę z tego, jakimi przewagami dysponuje drużyna przeciwnika.

Po pierwsze – jest to przewaga własnego boiska, po drugie – równie dobry bilans poprzednich gier, po trzecie – świadomość poprzedniej wygranej, na boisku przeciwnika.

Ostatni mecz między drużynami zakończył się wynikiem 81:87. Reprezentantom Rydzyny udało się doprowadzić do korzystnego dla siebie rezultatu, mimo tego, że przegrywali już różnicą piętnastu punktów.

Rywal Pogoni jest więc naprawdę wymagający. Mecz zapowiada się bardzo interesująco. Bezpośrednio z trybun obiektu w Rydzynie spotkanie ma zamiar oglądać grupa wiernych kibiców prudnickiej Pogoni.