Stadnina Koni Prudnik sp. z.o.o. otrzymała nagrodę Symbol 2022. To kolejny dowód na to, że spółka doskonale wie, jak zarządzać tego typu interesem.

Stadnina Koni Prudnik istnieje już od 1968 roku, jednak od tamtego czasu miała bardzo dużo zawirować. Między innymi w 1992 roku została zlikwidowana zgodnie z decyzją Ministra Rolnictwa. Przejęła ją Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa. Stała się więc oficjalnie gospodarstwem skarbowym.

Czy warto odwiedzać stadninę koni?

Stadninę koni odwiedził praktycznie każdy w trakcie swojego życia. Nie trzeba być miłośnikiem koni, aby wybrać się do stadniny. Taka wizyta jest zawsze dużą frajdą dla dzieci. Mogą one pojeździć na wierzchowcu mimo braków umiejętności. Pracownik stadniny dba wtedy o to, aby nie doszło do wypadku, ani żadnego niechcianego wydarzenia.

Oczywiście jazda konna wcale nie jest tylko ciekawostką. Wiele osób traktuje ją bardzo poważnie. Przyjęło się widzieć tę rozrywkę jako zachciankę dla bogaczy. Ten stereotyp wydaje się zrozumiały, bo jednak kupno i utrzymanie konia jest bardzo kosztowne.

Oczywiście można też wynająć cudzego konia, ale regularne opłacanie go to wciąż duży wydatek. Można więc jednoznacznie stwierdzić, że bycie „koniarzem” to bardzo drogie hobby.