W planach jest zbudowanie dwóch pętli, których długość wyniesie kolejno 15 i 20 km. Będą one przebiegać przez Łąkę Prudnicką i Moszczankę. Stamtąd poprowadzą one do ul. Pokrzywnej, Wieszczyny i finalnie do Dębowce.

W planach jest też stworzenie specjalnego miejsca odpoczynku, nowoczesnego oświetlenie oraz tablic i budek informacyjnych.

Za mało ścieżek rowerowych?

Czy polska jest krajem rowerowym? Na co dzień w miastach i miejscowościach widzimy całą masę rowerzystów. Oczywiście o ile pozwalają na to warunki pogodowe. Mimo to wciąż liczba ścieżek rowerowych wydaje się nieadekwatna do zapotrzebowania. Może pora to zmienić?

Kiedy zapytamy dowolnego rowerzystę, czy w jego mieście jest wystarczająco ścieżek rowerowych, to zazwyczaj odpowiedź będzie przecząca. Również potwierdzą to kierowcy samochodów osobowych, którzy nierzadko obawiają się rowerzystów na drodze.

Promowanie zdrowego trybu życia

Zwiększenie liczby ścieżek pieszo-rowerowych może zachęcić mieszkańców do tego, aby częściej jeździli i spacerowali. Kiedy chcemy zaznać trochę ruchu, to czasem trudno jest to zrobić, gdy musimy przedzierać się przez zatłoczone chodniki. Wybieramy wtedy ustronne ścieżki, choć znalezienie ich nie jest najłatwiejsze.