Trzy miasta regionu opolskiego, a mianowicie Brzeg, Prudnik i Głubczyce, przystąpią do akcji zatytułowanej „Opolska Młodzież Na Stadiony”. Celem tej inicjatywy są sportowe festyny dedykowane szkolnym dzieciom i młodzieży z całego województwa opolskiego. Wydarzenia te odbędą się kolejno 15 września w Prudniku, 22 we wrześniowe popołudnie w Brzegu i ostatecznie 29 września w Głubczycach. Do współzawodnictwa sportowego zostaną zaproszeni uczniowie od pierwszej do ósmej klasy.

Inspirującym hasłem przewodnim tego wydarzenia jest „sportowa rywalizacja z uśmiechem”. Założeniem akcji „Opolska Młodzież Na Stadiony” jest ukazanie dzieciom i młodzieży, że stadiony są idealnym miejscem do spędzania aktywnie i zdrowo czasu wolnego. Dodatkowo, ma ona na celu promocję uprawiania różnych dyscyplin sportowych jako atrakcyjnej formy wypełniania wolnego czasu.

Dla przykładu, miasto Brzeg (22.09) przygotowało dla uczestników szereg atrakcji i różnorodnych dyscyplin sportowych. Wśród nich znalazły się takie wydarzenia jak turniej piłki nożnej, quiz z historii, slalom koszykarski na czas, podskoki obunóż na skakance, rzuty ringiem czy żonglowanie piłką „Zośką”. Zwieńczeniem igrzysk sportowych będzie bieg. Oprócz tego nie zabraknie stoisk wystawowych, punktów gastronomicznych oraz pokazów lokalnych artystów. Uroczyste rozpoczęcie zaplanowane jest na godzinę 9:30, natomiast podsumowanie imprezy oraz dekoracja i wręczenie nagród odbędzie się o godzinie 15:45. Jeżeli pogoda nie dopisze, zawody zostaną przeniesione do hali sportowej.