W niedzielę, 3 września, po godzinie 22:00 na ulicach Prudnika doszło do niepokojącego zdarzenia. Mężczyzna w wieku 41 lat, korzystając z noża jako narzędzia zastraszenia, wyrażał groźby śmierci pod adresem trzech osób.

Pierwszy incydent miał miejsce, gdy jeden z mieszkańców miasta opuszczał lokal. Został on zaatakowany przez agresora, który grożąc nożem, domagał się pieniędzy. Ofiara jednak zdołała uciec, znaleźć schronienie i powiadomić o zdarzeniu służby porządkowe.

Służby policyjne szybko zidentyfikowały sprawcę zagrożeń. Napastnikiem okazał się 41-letni obywatel powiatu prudnickiego. W chwili zatrzymania w organizmie mężczyzny znajdowało się blisko 3 promile alkoholu. Z informacji uzyskanych przez śledczych wynikało, że tego samego wieczoru groził on też dwóm innym mieszkańcom Prudnika.

Po identyfikacji sprawca trafił do policyjnej celi aresztu. Zarzucono mu próbę dokonania rozboju oraz kierowanie na innych gróźb karalnych. Za tego typu przestępstwa grozi mu teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze takie jak policyjny nadzór i zakaz zbliżania się do ofiar – podaje Komenda Powiatowa Policji w Prudniku.