Główna inwestycja gminna, która jest obecnie realizowana, to gigantyczne przedsięwzięcie o wartości 25,5 miliona złotych. Gmina zabezpieczyła większość środków potrzebnych na ten projekt za pomocą dotacji rządowych.

W ramach pierwszego etapu tej ogromnej inwestycji nastąpi remont kompleksu sportowego, które obejmują przebudowę całego stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego. Zmienione zostaną m.in. trybuny, toalety, ogrodzenie oraz ekrany dźwiękochłonne. Ponadto, planowane jest wyposażenie obiektu w nowoczesne urządzenia lekkoatletyczne, włącznie z bieżnią.

Grzegorz Zawiślak, burmistrz Prudnika, informuje, że efekty tej szczególnej inwestycji będą widoczne dopiero w 2026 roku. Wyjaśnia on, że teren obiektu przypomina obecnie pobojowisko – koniecznym było bowiem najpierw usunięcie starej infrastruktury aby móc rozpocząć budowę nowej. Mimo brudu i chaosu, Burmistrz podkreśla jak niezbędny jest ten etap prac. W wyniku tych działań powstanie nowoczesny stadion lekkoatletyczno-piłkarski z nowymi trybunami.

W dalszej perspektywie, gmina ma w planach realizację kolejnych etapów inwestycji, które będą obejmować budowę dodatkowych boisk treningowych oraz modernizację budynku klubowego.