Na terenie gminy Głogówek, detektywi z Prudnika zajmujący się walką z przestępczością narkotykową, odkryli dom, w którym podejrzewali przechowywanie dużej ilości nielegalnych substancji. Owe przypuszczenia szybko okazały się prawdziwe, co potwierdziło skuteczność pracy prudnickiej jednostki policji.

Podczas akcji zatrzymano młodego mężczyznę, 29-latka, który wyraźnie był zaskoczony interwencją stróżów prawa. Śledczy dokonali przeszukania jego miejsca zamieszkania, a ich starania zostały nagrodzone znalezieniem blisko 10 kilogramów suszu roślinnego – substancji przypominającej narkotyki. Znalezione materiały zostały natychmiast zabezpieczone przez funkcjonariuszy, a zaskoczony mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Kolejnym etapem tej policyjnej operacji było zabezpieczenie majątku przestępcy na poczet przyszłej kary – policjanci zajęli mienie o wartości 60000 złotych. Zaskoczony mieszkaniec powiatu prudnickiego już usłyszał zarzuty dotyczące uprawy roślin mogących posłużyć do produkcji znacznej ilości narkotyków. Przestępstwo to jest bardzo poważne i grozi za nie kara do 8 lat pozbawienia wolności.