Na uczestników Marszałkowskich Dni Zdrowia, które odbędą się w Prudniku w najbliższą niedzielę, czekają liczne atrakcje. Wydarzenie to planowane jest na szeroką skalę, z mnóstwem możliwości dla osób w różnym wieku.

Impreza zostanie zorganizowana przed budynkiem szpitala, który znajduje się przy ulicy Piastowskiej. W ramach zaplanowanych atrakcji, uczestnicy będą mieli okazję skorzystać z różnego rodzaju badań medycznych. Będą mogli m.in. przeprowadzić badania na wykrywanie osteoporozy oraz czerniaka. Poza tym, dostępna będzie spirometria, badanie oczu, analiza składu ciała i test PSA. Dodatkowo, dla uczestników wydarzenia przewidziane są bezpłatne glukometry.

Kompleksowe założenia Marszałkowskich Dni Zdrowia uwzględniają również strefę dedykowaną dzieciom oraz punkty gastronomiczne. To wszystko sprawia, że każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Organizacja tak rozległego wydarzenia była możliwa dzięki finansowaniu ze strony Samorządu Województwa Opolskiego. Powiat Prudnicki również zdecydowanie zaangażował się w przygotowanie imprezy.