Właśnie zaczęły się prace modernizacyjne na drodze krajowej numer 40, której część znajduje się w miejscowości Głuchołazy. Pierwszym krokiem była rozbiórka setki lat starego budynku, który ustąpi miejsca planowanemu rondzie. Projektem zarządza konsorcjum skupiające firmy z Opola: Himmel, Papesch oraz Lewar – te trzy podmioty zwyciężyły w przetargu ogłoszonym przez GDDKiA, proponując kwotę 38 milionów złotych.

Modernizacji podlega fragment drogi o długości 900 metrów, biegnący przez ulice Bohaterów Warszawy, Skłodowskiej, Sikorskiego i Kraszewskiego. Ten obszar, znajdujący się w samym sercu miasta, obejmuje siedem skrzyżowań, które zostaną gruntownie przebudowane.

W pobliżu szpitala miejskiego pojawi się nowe skrzyżowanie wyposażone w sygnalizację świetlną. Istniejący od czasów powojennych most Andrzeja zostanie zdemontowany i na jego miejscu wybudowany będzie nowy. W porównaniu do poprzednika, nowy most będzie wyższy – ma to na celu umożliwienie przepływu nawet największych, tysiącletnich wód powodziowych. Prace nie będą stanowić przeszkody dla mieszkańców i użytkowników drogi – na czas ich trwania, obok starego mostu zostanie postawiony tymczasowy.