Prudnicki ratusz już niedługo rozbrzmiewać będzie dźwiękami świątecznej muzyki, zapachem smakołyków i widokiem niepowtarzalnych ozdób. To wszystko za sprawą VI Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w pierwszy weekend grudnia (1-3.12). Tym razem głównymi atrakcjami będą stoiska z wyrobami rzemieślniczymi i artystycznymi, degustacja różnorodnych potraw oraz parada Motomikołajów.

Zainteresowanie wystawcami było duże – jak mówi Małgorzata Halek, dyrektor Agencji Sportu i Promocji w Prudniku, zgłosiło się ich blisko 50. Wszyscy oni będą prezentować swoje rękodzieła, produkty i ozdoby świąteczne na specjalnie przygotowanych stoiskach.

Oprócz tego odwiedzający jarmark będą mieli okazję skosztować produktów naturalnych takich jak miody czy sery dostępne na specjalnych stoiskach. Wśród dodatkowych atrakcji znajdą się także stoiska warsztatowe, gdzie każdy będzie mógł stworzyć własny stroik czy wieniec adwentowy.

W bogatej ofercie jarmarku nie zabraknie również części muzycznej. Sobotni wieczór umili występ góralskiej kapeli Jontki, którzy będą gwiazdami tego dnia.