Studenci i kadra dydaktyczna Zespołu Szkół Rolniczych zlokalizowanego w Prudniku angażują się w narodowe zmagania o tytuł Projektanta Edukacji. Jednym z kryteriów, które decydują o zdobyciu grantu konkursowego, jest zgromadzenie odpowiedniej liczby głosów od użytkowników internetu.

Podstawowym założeniem projektu, noszącego nazwę Lekcje biznesu kluczem do sukcesu, jest zaprezentowanie uczniom realiów funkcjonowania przedsiębiorstwa. Szkoła wyjaśnia: „Mamy w planach urządzić spotkania z ludźmi, którzy prowadzą własny biznes, aby móc przekazać naszym uczniom praktyczną wiedzę na temat zarządzania takim przedsiębiorstwem. Planujemy także organizować wizyty studyjne do różnych firm”.

Wśród szkół średnich, nagrodą są 10 grantów po 2000 zł przyznawane przez komisję konkursową oraz dodatkowo dwie nagrody po 1000 zł, których zdobycie jest uzależnione od wyników głosowania internetowego.

Proces głosowania trwa każdego dnia aż do 15 grudnia. Zachęcamy do wsparcia „Rolnika” z Prudnika! To jedyny projekt tego typu, który reprezentuje powiat prudnicki.