Na trasie A4 nie występują już żadne przeszkody wynikłe z sekwencji wypadków drogowych. W pobliżu Gliwic, dokładniej w obszarze Pławniowic i Kleszczowa (województwo śląskie), miały miejsce dwie kolizje oddalone od siebie o kilka kilometrów. W każdej z nich doszło do zderzenia trzech pojazdów, które miały miejsce w poniedziałkowy poranek. Zdarzył się również wypadek busa i ciężarówki blisko Opola, gdzie jedna osoba została ranna.

W poniedziałek nad ranem na autostradzie A4 miały miejsce trzy incydenty drogowe. Około godziny 5:30 na odcinku śląskim trasy A4, w rejonie Pławniowic niedaleko Gliwic, nastąpiło zderzenie trzech samochodów. Zdarzyło się to na 289. kilometrze autostrady A4 prowadzącej do Wrocławia.

Zaś niecałe kilometry dalej, na 297. kilometrze tejże autostrady, około godziny 8 przy zjazdach na Kleszczów, również doszło do kolizji trzech pojazdów. Na szczęście, w wyniku obu tych wypadków, nikt nie odniósł obrażeń. Niemniej jednak, oba miejsca były źródłem istotnych trudności dla kierowców – po zderzeniu w rejonie Pławniowic, około godziny 8:30 pojawił się korek aż do Kozłowa.

– Działania na miejscu zostały zakończone, nie ma już żadnych przeszkód powodu kolizji – taką informację otrzymaliśmy przed godziną 11 od dyżurnego Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach.