11 grudnia o godzinie 4:59, na ulice Opola wyjechał pierwszy przegubowy autobus elektryczny. Ten przełomowy moment dla miejskiego transportu publicznego w Opolu oznaczał wprowadzenie do eksploatacji nowo zakupionej jednostki przez Miejski Zakład Komunikacji.

Do floty MZK dołączyły dwa takie autobusy, które rozpoczęły swoją działalność na opolskich drogach właśnie tego poniedziałkowego dnia. Przewozowo obsługują linie numer 5, 9 i 13, a dodatkowo w weekendy pasażerowie mogą z nich korzystać na linii numer 3. Swój debiutancki kurs, autobus rozpoczął od obsługi linii numer 13.

Michał Jarosz, kierowca jednego z nowych autobusów, dzieli się swoim doświadczeniem tej szczególnej chwili: „Dzisiaj musiałem przybyć do pracy nieco wcześniej niż zwykle. Istotne było bowiem sprawdzenie wszystkich systemów i upewnienie się, że są w pełni operacyjne. W naszych nowych autobusach wprowadzono kilka innowacyjnych rozwiązań technicznych, które zdecydowanie ułatwią nam pracę. Jednak przed pierwszym wyjazdem na trasę, konieczne było gruntowne zapoznanie się z ich funkcjonowaniem”.