Agrounia, organizacja rolnicza, zamierza przeprowadzić nową serię demonstracji w regionie opolskim. Protesty będą odbywały się pod hasłem „Opolski Strajk Rolników „Ponad Podziałami””. Forma protestu będzie wielowymiarowa, obejmująca przejazdy kolumn pojazdów rolniczych oraz blokady dróg, ciągów pieszych i skrzyżowań.

Planowane miejsca protestów w powiecie prudnickim są następujące:

Na 12 i 13 lutego (poniedziałek i wtorek) zorganizowana zostanie blokada dawnego przejścia granicznego w Trzebinie. Blokada ta będzie trwała od godziny 10:00 do 16:00.

Następnie, planowany jest protest na 14 lutego (środa), który odbędzie się na Rondzie im. Stanisława Szozdy na granicy Lubrzy i Prudnika. Czas planowanego protestu to godziny od 10:00 do 16:00. Wskazane rondo jest miejscem, gdzie krzyżują się dwie drogi krajowe oraz jedna droga wojewódzka.

Kolejne działania protestacyjne zaplanowano na 15 lutego (czwartek). Tego dnia rolnicy planują zablokować przejście dla pieszych w Dębinie na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich pomiędzy Opolem, Prudnikiem, a Krapkowicami. Protest potrwa od godziny 10:00 do 16:00.