Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podjęło decyzję o odwołaniu Mariusza Grochowskiego, pełniącego funkcję dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Specjalistycznego MSWiA zlokalizowanego w Głuchołazach. Niemniej jednak, ministerstwo nie udzieliło odpowiedzi na pytania dotyczące przyczyn tej decyzji.

Mariusz Grochowski, który pełnił rolę dyrektora placówki medycznej w Głuchołazach, został poinformowany o swoim odwołaniu 31 stycznia. To potwierdza oficjalne biuro prasowe resortu. Mimo zapytań, czy decyzja o odwołaniu wiąże się z oceną pracy Grochowskiego, nie otrzymano jakiejkolwiek informacji zwrotnej od MSWiA.

Następstwa decyzji o odwołaniu nadeszły natychmiastowo. Obecnie obowiązki dyrektora szpitala w Głuchołazach pełni jego zastępca. Warto jednak zauważyć, że Grochowski nie był jedynym dyrektorem, który tego dnia został zdymisjonowany. Ministerstwo podjęło decyzję o odwołaniu również dyrektorów innych placówek podległych MSWiA, w tym szpitali w Białymstoku i Kielcach.

Według nieoficjalnych informacji, liczba zmian kadrowych jest znacznie większa. MSWiA ma pod swoją jurysdykcją blisko 30 szpitali i sanatoriów na terenie całego kraju. 31 stycznia, stanowisko dyrektora departamentu zdrowia w resorcie spraw wewnętrznych objęła Aneta Gruwald-Fitas. Wcześniej pracowała ona w Najwyższej Izbie Kontroli na podobnym stanowisku.

Przed objęciem funkcji dyrektora szpitala specjalistycznego MSWiA w Głuchołazach w 2014 roku, Mariusz Grochowski przez lata 2007-2013 pełnił rolę prezesa powiatowej spółki medycznej Brzeskie Centrum Medyczne, mającej pod swoją opieką szpital w Brzegu.