Na początku lutego bieżącego roku, funkcjonariusze prudnickiej policji zostali powiadomieni o kradzieży sprzętu rolniczego – konkretnie ciągnika wraz z przyczepą wartym aż około 260 tysięcy złotych. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Morcinka podczas gdy teren ten był miejscem prowadzonych prac remontowo-budowlanych, a do kradzieży doszło nocą. Na wykrycie sprawcy kradzieży wyznaczono nagrodę.

Kilka dni po zgłoszeniu, odnaleziono skradziony sprzęt rolniczy na obszarze województwa dolnośląskiego. Mimo, że udało się odzyskać mienie i zwrócić je właścicielowi, grupa śledczych z Prudnika nadal intensywnie pracowała nad sprawą.

Po prawie czterech miesiącach nieustannej i sumiennej pracy detektywów z Prudnika, udało się wytypować trzy osoby odpowiedzialne za dokonanie tej kradzieży. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy powiatu prudnickiego – mężczyźni w wieku 25, 31 i 50 lat. Wszyscy trzej podejrzani przyznali się do popełnienia przestępstwa i usłyszeli zarzuty. Za dokonanie włamania i kradzież o dużej skali materialnej, teraz mogą im grozić kary nawet do 10 lat pozbawienia wolności.