W pierwszy weekend sierpnia miało miejsce wydarzenie, które co roku cieszy się olbrzymią popularnością nie tylko wśród mieszkańców Prudnika. Festiwal Jazzowy jest bowiem doskonałą okazją do zabaw a także obcowania z różnymi rodzajami sztuki i muzyki. Wśród wielu atrakcji były rozwiązania zadedykowane osobom dorosłym, jak i dzieciom. Co działo się na tym wydarzeniu? Koniecznie przeczytaj naszą relację!

Trzy dni w jazzowym stylu.

Jazz Prudnik Festiwal to wyjątkowe wydarzenie przyciągające co roku dużą ilość fanów tego rodzaju muzyki. Charakteryzuje się obecnością wielu popularnych osób oraz fantastyczną porcją muzyki serwowanej na żywo. Każdy zainteresowany może nie tylko posłuchać naprawdę przyjemnych koncertów, ale również spotkać się z wieloma osobistościami ze świata jazzu. Co więcej festiwalowe miasteczko posiada kilka ciekawych stanowisk, w których każdy – niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie.

Prudnik w jazzowym wydaniu.

W tym roku w ciągu zaledwie jednego weekendu zainteresowani mogli skorzystać z ciekawych atrakcji. Była obecna czytelnia muzyczna dla dorosłych, czytelnia skierowana dla najmłodszych odbiorców, muzyczne kino plenerowe, stoiska wydawnicze z możliwością zakupu płyt, warsztaty wokalne oraz główna scena, przy której zbierało się najwięcej osób. Każdy dzień obfitował w dużą ilość jazzowej muzyki, a także spotkania z jej twórcami. Była to doskonała okazja do zapoznania się również z autorami książek poświęconych tematyce muzyki jazzowej. Ponadto maluchy mogły pośpiewać w towarzystwie baniek mydlanych, pobawić się w specjalnie przygotowanych strefach zabawy czy też skorzystać z inspirujących warsztatów prowadzonych przez specjalistów.

Festiwal, jakich mało

Prudnicki Festiwal Jazzowy jest bez wątpienia wydarzeniem szczególnym, które przyciąga polskich i zagranicznych turystów. Tu każdy może poznać urok jazzu, spróbować swoich sił podczas warsztatów albo po prostu miło spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół. Jeśli chciałbyś wziąć udział w takiej imprezie – koniecznie zarezerwuj się przyszłe wakacje i odwiedziny w Prudniku.