Prudnik jest miejscowością, która ze względu swojego położenia doskonale sprawdza się w rowerowych trasach turystycznych. Dla wszystkich rowerzystów oferuje zarówno proste trasy, jak i szlaki dla bardziej wytrawnych zawodników. Jeśli jesteś w okolicach tej miejscowości wykorzystaj moment, aby zobaczyć, jak wiele oferuje Ci to miasto.

Szlaki rodzinne

Prudnickie rejony obfitują w proste trasy – idealne dla całych rodzin bądź grup przyjaciół, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rowerami. Wiele z nich obejmuje najbliższy region miasta, w tym Las Rudnicki. To dwa bardzo zróżnicowane szlaki, mające 17 i 13 km. Dzięki obecności asfaltowej drogi propozycja ta nadaje się nawet dla małych dzieci. Oczywiście w każdym momencie można się zatrzymać, nabrać sił, czy przy okazji zorganizować rodzinny piknik. Wszystko zależne jest od pomysłowości i planów osób, które przemieszczają się w tym rejonie.

Trasy dla bardziej wymagających rowerzystów

Ukształtowanie terenu, wiele pięknych wzniesień i delikatnych pagórków, a także obecność lasów i łąk sprawia, że Prudnik staje się doskonałym miejscem dla zaawansowanych treningów. Warto tu napomnieć, iż to właśnie w tym mieście wychowali się dwaj czołowi, znani w świecie polscy cykliści – Stanisław Szozda i Franciszek Strumiński. To w pobliskich lasach poświęcali długie godziny na treningi, które doprowadziły ich do wielu sukcesów.

Dodatkowe atrakcje zlokalizowane w pobliżu tras rowerowych

Niewątpliwym atutem rejonów Prudnika jest obecność licznych atrakcji, na które można natrafić podczas wycieczek rowerowych. Mowa tu nie tylko o klimatycznych ruinach, ale również sanktuariach, kościółkach, byłych koszarach wojskowych czy łowiskach. Zestawienie historii z przyrodą to zdecydowanie najlepsze połączenie. Tym bardziej, że na wielu trasach widnieją specjalne tablice objaśniające historię miejsca, w którym obecnie się znajdujemy. Można więc śmiało połączyć przyjemność z pożytecznością i przybliżyć sobie informacje dotyczące obszaru Prudnika.