Już niebawem, bo  28 sierpnia odbędą się długo wyczekiwane gminne dożynki w Śmiczu. Na to specjalne wydarzenie zapraszają wszystkich burmistrz Białej, Sołtys i Rada Sołecka Śmicza oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Białej. A atrakcji z pewnością nie zabraknie, bowiem organizatorzy jak co roku przygotowali wiele ciekawych rozwiązań zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych mieszkańców. Co więcej zaproszeni są absolutnie wszyscy nie tylko ze Śmicza, ale także pobliskich gmin.

Jak będą wyglądać tegoroczne dożynki?

Na sobotę 28 sierpnia zapowiedziano tylko jedną, ale wyjątkową atrakcję. O godzinie 20 rozpocznie się koncert popularnego zespołu VENTO, z którym każdy zainteresowany będzie mógł swobodnie tańczyć przy muzyce na żywo. Jak pokazują poprzednie lata taka inicjatywa spotyka się z dużym odbiorem – nasi mieszkańcy uwielbiają się bawić i wspólnie tańczyć. Taka okazja będzie więc doskonałym pomysłem na wspólną integrację. Sobota zakończy się więc na zabawie, śpiewie i dobrym humorze. Właściwe obchody dożynkowe rozpoczną się jednak w niedzielę.

29 sierpnia – co czeka na dożynkach?

Początek całości obchodów rozpocznie się o godzinie 11, kiedy to zostanie odprawiona msza święta. Następnie o godzinie 13:30 odbędzie się coroczna Parada Dożynkowa, która stanowi najważniejszą część całej uroczystości. Pół godziny później nastąpią przemówienia, a z kolei następnym punktem programu jest już część artystyczna i zabawowa.  W tym roku obok zespołów doświadczonych wykonawców, pojawią się także zespoły dziecięce. Będzie to więc doskonała okazja na zaprezentowanie działalności lokalnych domów kultury.

Fantastyczny, rodzinny czas

Na gminne dożynki zapraszani są wszyscy mieszkańcy. Mali i duzi wspólnie spędzają czas, co jest chyba najważniejsze w tym całym wydarzeniu. Poza artystyczną częścią na mieszkańców oczywiście czekać będą lokalne przekąski, a także liczne konkursy, gry i zabawy dla dzieci. Zabawa będzie gwarantowana, czego niestety nie można powiedzieć o pogodzie. Mimo wszystko organizatorzy przewidują duże zainteresowanie dożynkami. To lokalna tradycja, która dla rolników ma ogromne znaczenie.