W ostatni weekend w Chocimiu odbyła się bardzo interesująca i widowiskowa impreza. Zawody konne cieszą się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców, którzy lubią oglądać tego rodzaju wydarzenia. Tym razem było dużo emocji, wielu bardzo utalentowanych zawodników oraz mnóstwo atrakcji. Zapraszamy na skrótową relację z tego wydarzenia.

Skakanie przez przeszkody

Dwudniowe zawody odbywały się w kilku kategoriach. Należy bowiem wiedzieć, że skoki konne przez przeszkody są wymagającą wielu umiejętności dyscypliną sportową. Choć w Polsce niekoniecznie cieszy się dużą popularnością, coraz więcej osób przekonuje się, iż jest to sport emocjonujący. To przede wszystkim współpraca z koniem, co w wielu przypadkach nie jest tak łatwe, jakby się mogło wydawać. Najlepszym przykładem może być sytuacja z niedawno zakończonej Olimpiady, kiedy to koń odmówił zawodniczce współpracy.

Dużo nagród, wiele emocji

Wiele rozgrywek o różnym stopniu trudności czekało na zawodników tegorocznych Zawodów Konnych w skokach z przeszkodami. Trofea powędrowały do mocno utalentowanych osób, które uzyskały najlepsze w całej grupie wyniki. Do nagród należały m.in.: Puchar Burmistrza Prudnika, Puchar Burmistrza Głogówka, Puchar Wojewody Opolskiego, Puchar Poseł na Sejm RP Violetty Porowskiej, Puchar Dyrektora Generalnego KOWR oraz Puchar Poseł na Sejm RP Katarzyny Czochary. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że już niebawem pojawi się kolejna okazja do tak widowiskowej i wspaniałej rywalizacji.