Wyjątkowe, rodzinne wydarzenie, które od wielu lat cieszy się dużą popularnością. Turystyczny Rajd Rowerowy Śladami Legend Prudnickiego Kolarstwa to ciekawa inicjatywa, która zachęca wszystkich mieszkańców do aktywności fizycznej. Wydarzenie odbędzie się w weekend 28 sierpnia, a organizatorzy zachęcają absolutnie wszystkich do wzięcia udziału. Co czeka nas w najbliższym czasie? O tym poniżej.

Nie tylko kolarstwo

Rajd Rowerowy w Prudniku nie będzie miał wybitnie długiej trasy. Ale nie chodzi tu o kilometry ale wspaniałą zabawę. Dlatego też rozpoczęcie wydarzenia będzie miało miejsce na ul. Gimnazjalnej, w pobliżu hali sportowej. Następnie uczestnicy pojadą do Dębowca i granicy państwa, a później do Trzebiny i z powrotem do Prudnika. Początek imprezy planowany jest na godzinę 10 i organizatorzy mają nadzieję, że warunki pogodowe nie zniechęcą uczestników. Meta rajdu będzie czekać na terenie Powiatowego Kompleksu Sportowego, który mieści się przy ul. Reja ( za budynkiem starostwa).

Co jeszcze czeka na mieszkańców Prudnika i okolic?

Sam rajd potrwa tyle, ile będą wymagać tego zawodnicy. Warto jednak wziąć pod uwagę, że większość przygotowanej trasy odbywa się w terenie pagórkowatym i leśnym. Dobrze więc przygotować sobie rower we właściwy sposób. Ale nie tylko rowery będą tu miały kluczowe miejsce. Na mecie na wszystkich będzie czekać fantastyczny piknik rodzinny z ogromem atrakcji dla każdego. Będzie tam mnóstwo atrakcji, gier i zabaw dla dzieci w każdym wieku. Ponadto Policja wystawi miasteczko ruchu drogowego, które cieszy się ogromną popularnością. Ponadto wszyscy zainteresowani będą mogli sprawdzić, jak jest w radiowozie, karetce albo wozie strażackim. Dodatkowo z pewnością będzie też strefa dmuchańców, na których można spożytkować nadmiar energii.

Zainteresowani mieszkańcy będą mieli okazję również postrzelać laserowo do celu, jak i skosztować wielu wyśmienitych przekąsek lokalnych, przygotowanych specjalnie na tę okazję. Rajd zapowiada się więc bardzo interesująco, dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych na to specjalne wydarzenie.