To kolejne wydarzenie, które w ostatnich dniach sierpnia odbędzie się w Prudniku. Tym razem będzie miało ono wymiar religijny i duchowny. A wszystko za sprawą zbliżającej się beatyfikacji Prymasa Polski, kardynała Stefana Wyszyńskiego. Całe wydarzenie odbędzie się 28 sierpnia w godzinach popołudniowych. Jak dokładnie będzie przebiegało?

’Społeczna Krucjata Miłości – dziedzictwo kardynała Stefana Wyszyńskiego”.

Przepięknie zapowiadające się wydarzenie zostało zorganizowane dzięki Posłance na Sejm RP Katarzynie Czocharze oraz Stowarzyszeniu Miłośników Wsi Moszczanka. Całość wydarzenia rozpocznie się o godzinie 16 , kiedy to nastąpi w Klasztorze Prudnickim msza święta w intencji ks. Prymasa i ojczyzny. Nie bez powodu wybrano to miejsce. W Prudnickim Sanktuarium św. Józefa władze komunistyczne przez dłuższy czas więziły Prymasa Polski. Trzy godziny później, ok. 19:30 rozpocznie się koncert oratoryjny Piotra Rubika. Nosi on tytuł „Najważniejsza jest miłość” i stanowi niejako hołd dla Stefana Wyszyńskiego.

Wspaniała muzyka na zakończenie wyjątkowego wieczoru

Mogłoby się wydawać, że koncert będzie idealnym zakończeniem tego podniosłego wydarzenia. Tymczasem organizatorzy postanowili iść o krok na przód i zdecydowali się, aby o godzinie 22 na ścianach klasztoru pojawił się okazjonalny wideomapping. Z pewnością zrobi fantastyczne wrażenie, zwłaszcza w otoczeniu surowych murów. Prudnik organizuje wiele ciekawych wydarzeń, które mogą zainteresować każdego. Warto więc wykorzystać ostatnie dni wakacji, bo choć pogoda nie sprzyja dobrze spędzić czas inaczej niż zwykle.