To już siódma edycja Parady Lokomotyw TurKol.pl, która 28 sierpnia rozpocznie swoją trasę w Nysie. To niecodzienne wydarzenie cieszy się duża popularnością wśród mieszkańców całej Polski. Warto więc poświęcić odrobinę czasu, aby dokładnie przyjrzeć się starym lokomotywom.

Świetna tradycja z poprzednich lat

Jak zostało to wspomniane na początku Parada Lokomotyw stanowi kontynuację imprez z poprzednich lat. Pierwsze miały miejsce w latach 2013-2016 w wielkopolskim Miedzychodzie, kolejne w lubuskim Międzyrzeczu odbyły się w latach 2018-2019. Na wszystkich zainteresowanych będą czekać prawdziwe lokomotywy różnych przewoźników oraz pojazdy szynowe specjalne i rozmaite wagony. To nie lada gratka nie tylko dla miłośników tego rodzaju transportu. Gościem imprezy będzie odrestaurowana i fantastyczna lokomotywa SU45, która została odkupiona od państwowego przewoźnika przez prywatnego inwestora. To ona wzbudza największe zainteresowanie i nie ma się czemu dziwić.

Nie tylko parada ale i specjalne przejazdy

Organizator imprezy postanowił także w tym roku uruchomić specjalne przejazdy na kilku trasach. Będzie można przenieść się w przeszłość i podróżować koleją jak za dawnych lat. Turystyczne pociągi retro przejadą z Nysy do Grodkowa i z powrotem, do Prudnika i z powrotem, oraz do Głuchołaz i Otmuchowa. Bilety na te specjalne przejazdy będzie można zakupić na stronie organizatora. Co więcej w trasy wyruszą historyczne wagony drugiej i trzeciej klasy.

Szczegółowy rozkład również dostępny jest już na stronie organizatora. Jak podkreśla TurKol.pl to niecodzienna okazja do przybliżenia sobie historii transportu w Polsce oraz zobaczenia na własne oczy, czym jeszcze do niedawna poruszali się mieszkańcy kraju. Taka okazja może nie nastąpić aż do przyszłego roku, więc jeśli nie mieszkasz na Opolszczyźnie, a zależy Ci na wzięciu udziału w tym wydarzeniu, koniecznie przyjedź przed 28 sierpnia. To doskonały sposób na pożegnanie wakacji w niecodziennej formie. Z pewnością impreza ta spodoba się maluchom, które jak dobrze wiadomo uwielbiają ciuchcie.