Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski będzie miała miejsce 12 września. Z tej okazji w wielu gminach organizowane są wydarzenia, stanowiące niejako formę uczczenia ważnej uroczystości. Nie inaczej będzie w Prudniku, gdzie już wieczorem czeka na mieszkańców interesujące wydarzenie.

Świętujmy razem ze „Skrawkiem nieba”

To właśnie taką nazwę otrzymała cała impreza, która ma się rozpocząć 12 września o godzinie 18:30. Uroczystości będą powiązane z beatyfikacją, dlatego zdecydowano się na występ dziecięcego i młodzieżowego Studia Piosenki Prudnickiego Domu Kultury. Ponadto nie zabraknie również występu Ygora Przebindowskiego TRIO, jak też Stanisłowa SOYKĘ Twintetu. Wszystko w ramach cyklu wydarzeń zatytułowanych „Wyszyński Błogosławiony”. Oczywiście wstęp na niecodzienny koncert jest całkowicie bezpłatny.

Scena plenerowa dostępna dla wszystkich

Ze względu na istotę samego koncertu, jak i powód uroczystości wydarzenie będzie miało miejsce na scenie plenerowej, specjalnie wybudowanej w Grocie Lurdzkiej, nieopodal sanktuarium Św. Józefa w Prudnikach- Lesie. Biorąc pod uwagę, że aura pogodowa ma sprzyjać w Polsce w ciągu weekendu koncert na świeżym powietrzu wydaje się pomysłem idealnym. Poza koncertem, a raczej podczas jego finału nastąpi także bardziej formalny moment. Będzie to odsłonięcie pamiątkowej monety wydanej przez Narodowy Bank Polski. Całość ma być transmitowana przez lokalną stację TVP Opole.

Dlaczego warto?

Już od dłuższego czasu dziecięce i młodzieżowe studio piosenki przygotowało się do tej imprezy. Nie jest dokładnie wiadomo jaki repertuar zaprezentują dzieci, jednak można być pewnym, że to doskonała okazja dla wszystkich. Warto również wiedzieć, że całe wydarzenie objęto honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tym niecodziennej imprezie.