Mieszkańcy miasta mogą powoli szykować się do wydarzenia, którego celem jest nie tylko promocja prudnickiego szpitala, ale przede wszystkim zdrowia. Organizacją imprezy zajęło się Prudnickie Centrum Medyczne. Wydarzenie ma mieć miejsce 18 września. Będzie działać pod hasłem Dnia Zdrowia i Bezpieczeństwa, a udział będą mogli w nim wziąć wszyscy mieszkańcy Prudnika.

Zachęta nie tylko dla obywateli

Jak można przeczytać na fanpejdżu placówki cała impreza kierowana jest do wszystkich zainteresowanych mieszkańców, jak i sponsorów, którzy chcą nawiązać współpracę ze szpitalem. Wydarzenie odbędzie się bowiem na terenie placówki, co pozwoli przybliżyć wszystkim zainteresowanym wiadomości związane z funkcjonowaniem szpitala. Powstały również specjalne plakaty, porozwieszane w różnych częściach miasta. Organizatorzy liczą, że zachęcą one osoby w różnym wieku do aktywnego uczestnictwa w imprezie. W godzinach 11-16 na placu przed placówką dostępne będą ciekawe rozwiązania zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Co dokładnie w programie imprezy?

Jak zostało to już wspomniane, całe wydarzenie ma promować zdrowie, a więc również badania profilaktyczne, których każdy z nas powinien być regularnie poddawany. Dlatego wśród atrakcji spotkać można różnorodne darmowe badania, wykonywane bezpośrednio na miejscu. Mowa tu przede wszystkim o pomiarze ciśnienia krwi, poziomu cukru we krwi, cholesterolu, jak również wykonanie EKG. Dodatkowo na miejscu będą przez cały dzień specjaliści, którzy udzielą odpowiedzi na nurtujące pytania.

Ponadto na wszystkich uczestników czekają także gry i zabawy sportowe, oraz pokazy medyczne. Jak widać organizatorzy zadbali o to, aby zarówno dzieci, jak i dorośli ochoczo dołączyli do planowanej zabawy. Wszystko bowiem będzie toczyć się w rytm interesującej muzyki i wielu ciekawych konkurencji. Być może tych kilka godzin umożliwi uświadomienie ludziom, jak ważne jest zdrowie. Akcja może być także pomysłem na nawiązanie nowej współpracy z inwestorami i sponsorami.