Spotkanie z przedsiębiorcami działającymi w sektorze MŚP

Sektor małych i średnich przedsiębiorstw boryka się z wieloma problemami. Gospodarka funkcjonuje od wielu miesięcy w rozchwianych i niepewnych warunkach makroekonomicznych. Brak stabilizacji nigdy nie jest korzystny dla rozwoju biznesów.

Przedsiębiorcy obecnie bardziej skupiają się na utrzymaniu swoich firm niż na inwestycjach. Poziom wskaźników ekonomicznych i niepewność jutra nie są czynnikami zachęcającymi do tworzenia i realizacji planów, które byłyby związane np. z większymi nakładami finansowymi, szczególnie pozyskiwanymi w ramach kredytów.

Czy to oznacza, że przedsiębiorcy nie mogą liczyć na żadną, racjonalną pomoc? Nie jest tak do końca, dlatego warto korzystać z różnych mechanizmów pozwalających nie tylko utrzymać działalność firmy na dotychczasowym poziomie, ale również bezpiecznie ją rozwijać.

Gmina Prudnik, podobnie jak wiele innych gmin z województwa śląskiego, wraz z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną zapraszają już jutro, 29 listopada 2021 r., do udziału w spotkaniu pn. „Booster MŚP „Rozwiń swoją firmę – cała Polska specjalną strefą ekonomiczną”.

Jak wesprzeć biznes? Wyzwania i możliwości

Wydarzenie będzie miało miejsce w Prudnickim Ośrodku Kultury. To kolejna inicjatywa KSSE, która podobnie jak wcześniejsze, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem przedsiębiorców, o czym świadczy liczba zapisów.

Podczas jutrzejszego spotkania poruszonych zostanie kilka kluczowych z punktu widzenia każdego przedsiębiorcy kwestii, m.in. dotyczących mechanizmów wsparcia biznesu działającego w formule MŚP.

Uczestnicy nie tylko wysłuchają prelekcji, ale będą mogli również zadawać pytania. Organizatorzy wychodzą z założenia, że najefektywniejszą formą spotkań z osobami przedsiębiorczymi jest otwarta dyskusja, z której można wynieść najwięcej wiedzy, popartej praktyką.

W poniedziałkowym panelu udział wezmą m.in. doradcy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Więcej informacji biznesowych znajdziesz na Biznesforum.pl.