Aktywny odpoczynek

Ferie zimowe już za pasem. Kończy się pierwsza „tura” zimowych wakacji, drugą objęte jest m.in. województwo mazowieckie, a więc dzieci i młodzież szkolna z Prudnika będzie miała okazję odpocząć przed nowym półroczem od 31 stycznia do 13 lutego 2022 r.

Czy ferie spędzone w mieście są „skazane” na nudę? Zdecydowanie nie! Nawet, jeśli nie wyjeżdżasz poza miejsce zamieszkania i nie masz większych planów na zbliżające się wolne dwa tygodnie – nie oznacza to, że będziesz się nudził.

Miasto przygotowało wiele atrakcji, zarówno dla młodszych dzieci, jak i młodzieży ze starszych klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zaproszeni mogą się czuć również starsi. W bogatej ofercie ferii zimowych w mieście znalazły się także wspólne zajęcia dzieci z rodzicami lub opiekunami.

Będzie wesoło, kolorowo, twórczo i bardzo aktywnie. W programie ferii zimowych 2022 w Prudniku jest wiele propozycji – są to m.in. zajęcia sportowe, artystyczne i ogólnorozwojowe.

Program rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek, czyli 31 stycznia 2022 r.

Dla każdego coś dobrego

Ferie w Prudniku rozpoczną się od konkursu fotograficznego, w ramach którego nagrodzone zostaną najciekawsze zdjęcia, będące twórczą dokumentacją sposobów spędzania wolnego czasu w okresie zimowym. Konkurs rozpocznie się wraz z pierwszym dniem ferii, a zakończy 10 lutego 2022 r.

Wiele atrakcji dla uczniów w różnym wieku przygotowało prudnickie muzeum. Wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych i rękodzielniczych. Warto tu wspomnieć m.in. o zajęciach rodzinnych „Ciuszki z prudnickim motywem”, przygotowanych przez Centrum Tradycji Tkackich, z których do niedawna słynął Prudnik.

W programie ferii w mieście nie mogło także zabraknąć zajęć sportowych i rekreacyjnych. Będzie ich naprawdę wiele. Ciekawe przedstawia się m.in. Watermania, czyli wodny tor przeszkód (program będzie realizowany w Pływalni Sójka).

W Hali Sójka można będzie wziąć udział w zajęciach jogi dla dzieci, a także w bogatym programie gier i zabaw.

Wiele młodych osób zapewne zainteresuje możliwość uczestniczenia w otwartym treningu brazylijskiego Jiu-Jitsu, a to jedynie niektóre z propozycji sportowego spędzenia ferii w Prudniku.

Program dla dzieci przygotowało też Kino Diana.

Szczegółowy program ferii w mieście można znaleźć m.in. w serwisie internetowym miasta.