Dramatyczny początek maja

Pierwsze dni maja 2022 r. nie były szczęśliwe w powiecie prudnickim. W ciągu zaledwie dwóch dni doszło do dwóch tragicznych wypadków, w których życie straciły dwie osoby.

Zespołom ratowniczym nie udało się uratować życia poszkodowanym – w wypadku na terenie prywatnej posesji w jednej z miejscowości w gminie Głogówek oraz w wyniku zdarzenia drogowego na drodze prowadzącej z miejscowości Rudziczka do Piorunkowic.

Maj to miesiąc, w którym wykonujemy więcej prac na swoich posesjach, musimy pamiętać, że czasem wystarczy chwila nieuwagi, żeby doszło do dramatycznego w skutkach wypadku.

Tak stało się pod koniec pierwszego tygodnia maja na terenie prywatnej posesji w Kierpniu, gdzie wypadkowi uległ sześćdziesięcioletni mężczyzna, który chciał wyciąć drzewo. Niestety, uczynił to w sposób tak niefortunny, że został przez nie przygnieciony.

Na miejscu jako pierwsi znaleźli się strażacy z niedalekiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Głogówku. Interweniował również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mimo szeroko zakrojonej akcji ratowniczej życia poszkodowanego mężczyzny nie udało się uratować.

Śmierć na drodze

Zaledwie dwa dni później, 9 maja 2022 r., doszło do kolejnego śmiertelnego wypadku w okolicach Prudnika. Tym razem ofiarą okazał się uczestnik zdarzenia drogowego. We wczesnych godzinach porannych na trasie Rudziczka – Piorunkowice zdarzył się wypadek, w wyniku którego śmierć na miejscu poniósł kierujący samochodem osobowym sześćdziesięciolatek.

W zdarzeniu tym nie uczestniczył bezpośrednio żaden inny pojazd i kierowca. Z niewiadomych do tej pory przyczyn mężczyzna kierujący samochodem marki audi stracił panowanie nad kierownicą, w wyniku czego uderzył z dużą siłą w znajdujące się przy drodze drzewo.

Chociaż profesjonalnej pomocy udzielono poszkodowanemu bardzo szybko – jego życia nie udało się uratować.

Wszczęte zostało postępowanie prokuratorskie, które ma wyjaśnić okoliczności tego tragicznego zdarzenia. W dniu prowadzenia czynności dochodzeniowo-śledczych konieczne było wyznaczenie alternatywnej trasy dla ruchu drogowego.