Biblioteka w Prudniku zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Prudniku zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym, w którym można będzie przedstawić swoją wersję świata z utworów Marii Konopnickiej – w wyobraźni dziecka.

Prace można przesyłać do 30 maja 2022 roku. Zgłoszenia będą przyjmowana w formie elektronicznej na adres internetowy biblioteki w Prudniku oraz bezpośrednio – w siedzibie biblioteki.

Maria Konopnicka jest jedną z najpopularniejszych polskich pisarek i poetek, które tworzyły również dla dzieci. Trudno sobie wyobrazić dzieciństwo bez jej utworów, które są wydawane i wznawiane od pokoleń, a wiele z książek jej autorstwa można znaleźć również w zbiorach prudnickiej biblioteki.

Najpopularniejsze utwory Marii Konopnickiej dla młodych czytelników to m.in.: „O Janku Wędrowniczku”, „Śpiewnik dla dzieci”, „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”, „Co słonko widziało”, „na jagody”, „Nasza szkapa” i wiele innych.

Regulamin konkursu

W konkursie mogą wziąć udział dzieci zamieszkujące Prudnik oraz Gminę Prudnik. Wszystkie prace, które zostaną nadesłane na konkurs zostaną opublikowane – w serwisie internetowym organizatora. Przewidziano nagrody dla laureatów trzech pierwszych miejsc.

O tym, które prace zostaną wyróżnione zdecyduje jury konkursowe. Wyniki zostaną podane do publicznej wiadomości dzień po zakończeniu konkursu, czyli 31 maja 2022 roku.

Do konkursu zakwalifikowane zostaną prace wykonane przez uczestnika samodzielnie – można przesłać tylko jedną pracę. Dopuszczalne formaty to A4 oraz A3.

Celem konkursu jest propagowanie czytelnictwa u dzieci, w tym szczególnie – dzieł patronki konkursu – wybitnej poetki i pisarki, Marii Konopnickiej, której dorobek literacki na stałe wpisał się w kanon polskiej literatury, w tym  także dziecięcej.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie internetowej Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Prudniku.