Wiele pomysłów doczeka się realizacji

Dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców Prudnika, szczególnie tych, którzy zainteresowani są udziałem w imprezach kulturalnych, w różnych warsztatach, spotkaniach i innych wydarzeniach, organizowanych przez miejscowe instytucje kultury.

Miasto, a dokładniej – Prudnicki Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze działające w Prudniku otrzymały sporą kwotę dofinansowania z budżetu centralnego na wiele zaplanowanych działań o charakterze artystycznym, rekreacyjnym oraz turystycznym.

Oferta wszystkich instytucji, które otrzymają środki na finalizację wielu projektów i przedsięwzięć stanie się jeszcze bardziej interesująca dla różnych grup odbiorców.

Środki uzyskane w ramach dotacji pochodzą z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, do którego wcześniej zgłoszono kilka projektów, m.in. z Prudnika i jak się okazało aż cztery z nich doczekały się przychylnej decyzji i co za tym idzie – dofinansowania.

Efekt lepszy od spodziewanego?

Projekty, które przesyłane są z ośrodków lokalnych, w tym mniejszych miast, takich jak Prudnik, muszą być dobrze przygotowane, żeby wzbudziły zainteresowanie osób decyzyjnych w poszczególnych resortach.

Projekty szczegółowo udokumentowane i istotne dla wielu mieszkańców, które mogą realnie wpłynąć np. na stan wiedzy i kultury w danym mieście i regionie, mają szanse na uzyskanie dodatkowych środków.

Tak stało się właśnie w przypadku aż czterech projektów z Prudnika, na które łącznie MKiDN przeznaczyło aż 237 tysięcy złotych.

Za te środki między innymi zostanie zakupiony sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy, kolejne środki zostaną przeznaczone na realizację projektu związanego z osobą Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego (program „Polska Jutra”).

Dotacja wspomoże również organizację Prudnik Jazz Festiwalu oraz inicjatywy realizowane przez wiejskie domy kultury.

PTTK, z kolei, otrzymało środki na odnowienie miejscowych szlaków turystycznych.