Aktywny lipiec w Prudniku

Warsztaty, wystawy, koncerty, turnieje, wykłady i wiele innych wydarzeń czeka tego lata na aktywnych mieszkańców Prudnika w różnym wieku. Każdy znajdzie w tej bogatej ofercie coś dla siebie – aby wakacje były naprawdę szczególnym, wyjątkowym i atrakcyjnym czasem.

W ramach cieszącej się zawsze bardzo dużą popularnością wakacyjnej akcji „Lato w mieście” różne instytucje działające w mieście przygotowały aż kilkadziesiąt propozycji – i to tylko na pierwszy miesiąc wakacji – lipiec.

W sierpniu pojawią się kolejne imprezy.

Pierwsze wydarzenia będą miały miejsce już od początku wakacji. Na przykład – 27 czerwca, czyli w poniedziałek po pierwszym wakacyjnym weekendzie, rozpoczął się konkurs literacki, adresowany do osób dorosłych, które będą mogły się wykazać pisząc opowiadanie fantastyczne.

Wyjątkowe wakacje

Biblioteka Publiczna w Prudniku, Muzeum Ziemi Prudnickiej, Agencja Sportu i Promocji, Kino Diana oraz Prudnicki Ośrodek Kultury przygotowały imponujący zestaw imprez kulturalnych, sportowych, warsztatów doskonalących umiejętności w różnych dziedzinach, spotkań, koncertów i innych wydarzeń, do udziału w których zapraszają wszystkich mieszkańców miasta.

Już w lipcu odbędą się między innymi: warsztaty fotograficzne, warsztaty komiksu, warsztaty malowania tuszem, a także warsztaty muzyczne, dzięki którym można się będzie nauczyć gry na różnych instrumentach i w wielu technikach.

Lato w Prudniku będzie również dynamiczne i sportowe. Już 2 lipca odbędzie się Turniej Streeball’a, odbywać się też będą cyklicznie sportowe wtorki. Dużym wydarzeniem będzie Bieg Prudnicki (10 lipca).

Zawsze marzyłeś o tym, żeby nauczyć się jeździć na rolkach? Skorzystaj z zaproszenia na tor rolkowy (19 lipca). Być może wyda Ci się to dziwne, ale właśnie latem możesz również nauczyć się cieszącego się coraz większą popularnością curlinugu, który w wielu krajach przyciąga na lodowiska całe rodziny.

Jeśli uważasz, że wakacje to idealny czas na to, żeby nauczyć się czegoś nietuzinkowego – warto będzie zapisać się na warsztaty pisania głagolicą.

Te i wiele innych propozycji znajdziesz w wykazie, z którym można się zapoznać m.in. w serwisie miejskim.