Jak atrakcyjnie spędzić drugi miesiąc wakacji?

Połowa wakacji już za nami. Być może trudno w to uwierzyć, jednak czas już zacząć przygodę z sierpniem 2022, a przedstawia się ona w Prudniku bardzo atrakcyjnie. Podobnie jak w lipcu, nie zabraknie tu atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych mieszkańców miasta.

Instytucje działające w mieście udowadniają, że również wakacje spędzone w mieście mogą być bardzo udane, o nudzie nie może być mowy!

Wystarczy tylko rzucić okiem na program sierpniowych atrakcji, pośród których znajdzie się coś dla miłośników sportu, nauki, techniki, sztuki, czytania, śpiewania, historii… Można jeszcze długo wyliczać.

Szczegółowe informacje na temat oferty i zapisów na zajęcia można znaleźć na stronach internetowych instytucji organizujących aktywny wypoczynek w Prudniku. Są to: Muzeum Ziemi Prudnickiej, Agencja Sportu i Promocji, Prudnicki Ośrodek Kultury oraz Kino Diana oraz Biblioteka Publiczna.

Basen, kino, teatr, muzyka, warsztaty…

Co oznacza „aktywny sierpień 2022 w Prudniku”? Zarówno możliwość uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych jako widz, jak i osoba poznająca tajniki różnych technik plastycznych i nie tylko – w ramach warsztatów i innych zajęć.

Ale to nie wszystko. Udane wakacje dla wielu z nas oznaczają również wakacje na sportowo. W sierpniu będą się odbywały zajęcia w ramach tzw. sportowych wtorków. Atrakcyjnie zapowiadają się także animacje na basenie, turniej siatkówki plażowej, warsztaty tenisa stołowego, zawody łucznicze, zajęcia z tenisa i spotkania z jogą.

Dzieci z pewnością będą zainteresowane możliwością poznania fascynującego świata robotów (warsztaty).

Udane wakacje to również przygoda z kinem. Pierwsze filmy w ramach cyklu „Wakacyjne kino dla dzieci” wyświetlone zostaną już 4 sierpnia. Dzień wcześniej natomiast – prawdziwa gratka dla młodych miłośników teatru – będą mogli podziwiać spektakl pt. „Piraci”.

Trudno sobie wyobrazić udane dzieciństwo, w tym również czas letniej kanikuły – bez książek. Z najpiękniejszymi lekturami dla młodych czytelników można się będzie zapoznać podczas spotkań w bibliotecznym ogrodzie.

Co prawda wakacje to czas szczególnie atrakcyjny przede wszystkim dla dzieci, ale w Prudniku nie zabraknie również wyjątkowych propozycji kulturalnych skierowanych do starszej publiki – najważniejszym wydarzeniem drugiego miesiąca wakacji będzie z pewnością XV Jazz Prudnik Festiwal, który odbędzie się w dniach: 5 – 6 sierpnia br.