Dwa indywidualne przypadki kradzieży, które miały miejsce ostatnio, skończyły się zatrzymaniem dwóch mężczyzn w różnym wieku. Policja w wyniku przeszukań ich miejsc zamieszkania natrafiła na więcej niż tylko skradzione przedmioty. Okazało się, że osoby te były również związane z nielegalnym handlem narkotykami.

To była niedziela, 20 sierpnia, kiedy tuż po godzinie 10 rano dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku otrzymał zgłoszenie o kradzieży. Ze zgłoszenia wynikało, że z jednego z budynków gospodarczych na terenie Głogówka skradziono przewody siłowe oraz silnik.

Świadkowie zbrodni niemal natychmiast wezwali funkcjonariuszy, po tym jak zauważyli złodziei i spłoszyli ich. Właściciel skradzionych przedmiotów, szacując wartość swoich strat, doszedł do kwoty zbliżonej do 2000 złotych.

Tego samego dnia, funkcjonariusze prowadzący śledztwo dotyczące tej sprawy zidentyfikowali i zatrzymali dwóch podejrzanych mężczyzn – jeden dziewiętnastoletni, a drugi mający lat czterdzieści dziewięć. Obydwaj są mieszkańcami powiatu prudnickiego – mówi asp. szt. Andrzej Spyrka, oficer dyżurny KPP w Prudniku. Co ciekawe, podczas przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanych, oprócz skradzionych przedmiotów, znaleziono także narkotyki.