W dniu 22 września, piątek, czyli w samym sercu tygodnia, wyróżniająca się swoim niepowtarzalnym klimatem „Galeria NA PODDASZU” zlokalizowana w prudnickim obiekcie architektonicznym – Pałacu Fränkla – stała się miejscem otwarcia unikatowej poplenerowej ekspozycji zbiorowej skupiającej się na tematyce fotografii. Nazwa wystawy, która przyciągała spojrzenia przechodniów brzmiała: „Prudnik jest TU”. Przed oficjalnym otwarciem, organizatorzy podkreślali, że celem ekspozycji jest ukazanie miasta Prudnik z nowej perspektywy, tak znanego jak i tajemniczego, a przez to zachęcenie do jego ponownego odkrycia.

A skąd pochodzą te fascynujące zdjęcia, które widzowie mogą podziwiać na wystawie? Cóż, ekspozycja jest owocem pracy foto klubu, który został utworzony podczas pleneru fotograficznego z cyklu „Takie jest Opolskie”. Zdarzenie to miało miejsce w maju bieżącego roku i odbyło się właśnie na terenie Prudnika. Do udziału w nim zostali zaproszeni członkowie Fotoklubu Opole, stowarzyszenia działającego pod auspicjami Oddziału Regionalnego PTTK Śląska Opolskiego. Prudnik dołączył tym samym do grona miast, które zostały w ten sposób uwiecznione przez fotografów z Opola.

„Takie jest Opolskie” to seria plenerów fotograficznych, które mają na celu promowanie regionu, z którego pochodzą ich twórcy. Stanowią one integralną część projektu mającego na celu promocję i zachęcanie do odkrywania uroków naszego regionu.