Ruch pojazdów z Opola w kierunku Prudnika i Prószkowa będzie znacznie utrudniony. Powodem jest rozpoczęta w połowie sierpnia przebudowa skrzyżowania na ulicach Prószkowskiej, Mehla i Wyszomirskiego w Opolu. Do chwili obecnej, prace koncentrowały się głównie na odcinku ulicy Mehla, gdzie ekipy budowlane pracowały nad instalacją kanalizacji deszczowej na odcinku długości około 400 metrów.

„Jak tylko zakończą się te prace, robotnicy przystąpią do ułożenia nowej nawierzchni. Na razie jednak ten fragment ulicy jest nieprzejezdny od strony ulicy Prószkowskiej i tylko mieszkańcy mogą z niej korzystać” – informuje Mariusz Chałupnik, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg.

Chałupnik zapowiedział, że we wtorek, 26 września, rozpocznie się drugi etap prac na ulicy Prószkowskiej. W rezultacie tego ruch z Opola w kierunku Prudnika i Prószkowa zostanie utrudniony. „Etap ten obejmuje frezowanie nawierzchni na skrzyżowaniu. Zmienimy więc organizację ruchu na ulicy Prószkowskiej, utrzymując jednocześnie przejazd w stronę centrum miasta. Jednak wyjeżdżając z miasta, kierowcy będą musieli skorzystać z ulicy Krapkowickiej, która oferuje kilka alternatyw dojazdu do Winowa, Prudnika i Prószkowa” – dodaje rzecznik.

Nowe zasady organizacji ruchu mają obowiązywać przez kilka najbliższych miesięcy.

Utrudnienia w wyjeździe z Opola w kierunku Prudnika spowodowały także konieczność wprowadzenia zmian w rozkładach jazdy autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Linie 15, 25 i N1 zostaną objęte nowymi trasami.

„Autobusy linii 15 i N1, które kursują w stronę Wójtowej Wsi, Winowa i Górek oraz autobusy linii 25, jadące do pętli przy ulicy Pużaka, będą teraz jeździły objazdem przez ulice Krapkowicką i Odrodzenia. Na tych ulicach powstaną tymczasowe przystanki” – zapowiada Ewelina Laxy, rzeczniczka MZK Opole.