Zgodnie z planem, świętowanie rozpocznie się o godzinie 11.15 na Placu Szarych Szeregów, gdzie odbędzie się tradycyjny Apel harcerski. Następnie, o 11.30, w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła zaplanowano Mszę Świętą w intencji naszego kraju. Po tej religijnej ceremonii, poczty sztandarowe oraz delegacje udały się w kierunku Placu Wolności.

Pod pomnikiem Żołnierza Polskiego, przed trzynastą godziną, odbyła się ceremonia składania kwiatów i wieńców. W tym czasie przewidziane jest też oficjalne wystąpienie przedstawicieli lokalnych władz samorządowych.

Aby dopełnić uroczystości, 11 listopada o godzinie 18:00 w sali reprezentacyjnej Prudnickiego Ośrodka Kultury, Tomasz Steńczyk – gitarzysta i wokalista, razem ze swoim zespołem zaprezentował najbardziej znane kompozycje Marka Grechuty, które zostały zaaranżowane na nowo.

Tomasz Steńczyk pochodzi z Elbląga i jest niezwykle charyzmatycznym gitarzystą, wokalistą oraz kompozytorem. Od 2005 roku jest liderem grupy o nazwie „Mechaniczna pomarańcza”. Jego zdolności wokalne umożliwiają mu śpiewanie zarówno lirycznych ballad, jak i dynamicznych utworów rockowych.