Funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, st. post. Kamila Batog, wykazała się pełnym opanowaniem i biegłością w zasadach udzielania pierwszej pomocy. Wypływa to z sytuacji, w której niesienie pomocy było konieczne dla mężczyzny poszkodowanego w wypadku drogowym.

Podczas dojazdu do miejsca służby, st. post. Kamila Batog była naocznym świadkiem zdarzenia drogowego, które miało niebezpiecznie wyglądający przebieg. Do incydentu doszło na drodze krajowej nr 40 w miejscowości Wierzbiec pomiędzy ciężarowym pojazdem marki DAF a osobowym samochodem Peugeot. Funkcjonariuszka natychmiast podjęła decyzję o zatrzymaniu się i przystąpiła do udzielania pierwszej pomocy kierowcy osobowego pojazdu, który odniósł obrażenia w wyniku tego zdarzenia. Poszkodowany 55-letni mężczyzna miał trudności z oddychaniem i uskarżał się na dyskomfort bólowy w okolicy klatki piersiowej.

Funkcjonariuszka policji wspólnie z drugim uczestnikiem zdarzenia podjęła działania mające na celu zabezpieczenie miejsca wypadku. Następnie powiadomiła o wszystkim dyżurnego oficera, który niezwłocznie wezwał pogotowie ratunkowe na miejsce zdarzenia. Poszkodowany 55-latek został przekazany pod fachową opiekę specjalistów medycznych. Na szczęście po przeprowadzonych badaniach okazało się, że nic poważnego mu nie dolega. Dalsze czynności związane z tym wypadkiem drogowym zostały już powierzone policjantom z ruchu drogowego.