W Prudniku trwają intensywne działania policji, której celem jest odnalezienie mężczyzny odpowiedzialnego za nocny napad na sklep spożywczy. Sprawca przyłapany został na kamerach monitoringu sklepowego. Grożą mu surowe konsekwencje, aż do 3 lat pozbawienia wolności, za użycie noża jako narzędzia zbrodni.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 20 stycznia, około godziny 23. Napastnik, ubrany w kurtkę z kapturem, wszedł do jednego ze sklepów sieci Żabka znajdujących się na terenie Prudnika. W tym czasie w środku byli jedynie pracownicy. Mężczyzna podszedł do kasy z puszką piwa, a gdy kasjerka doliczała jego sumę do rachunku, wyciągnął nóż z kieszeni swojej kurtki. Sterując ostrzem w stronę pracownicy, zażądał wydania pieniędzy. Kasjerka na chwilę zawahała się, niepewna co robić – to był moment, w którym napastnik ruszył w jej stronę z nożem.

Pod wpływem strachu i zagrożenia pracownica wydała mężczyźnie gotówkę z kasy sklepowej, w sumie około 1,7 tysiąca złotych. Złodziej zabrał także dodatkowo dwa piwa oraz kilka drobnych produktów spożywczych, po czym natychmiast opuścił sklep.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez system monitoringu sklepowego i nagrania trafiły do sieci internetowej. Asp. Andrzej Spyrka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, podkreśla, że na szczęście pracownicy sklepu nie doznali żadnych obrażeń fizycznych. Dodaje jednak, że policja kontynuuje gorączkowe poszukiwania sprawcy i prosi o pomoc wszystkie osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na ten temat.