W wyborach na stanowisko starosty prudnickiego, które miały miejsce w dniu dzisiejszym, 6 maja, Radosław Roszkowski wygrał głosami 11 do 5, z jednym głosem wstrzymującym. Został tym samym wybrany na kolejną kadencję na tym stanowisku.

Podczas inauguracji sesji Rady Powiatu, Janusz Siano przedstawił kandydaturę Roszkowskiego. Zaznaczył, że Roszkowski pełni funkcję starosty prudnickiego już od czterech kadencji. Od 2007 roku jest on również prezesem Zarządu Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pradziad.

Dzięki aktywnemu uczestnictwu Powiatu w działalności tego stowarzyszenia, samorządowi udało się zrealizować 89 projektów polsko-czeskich oraz pozyskać fundusze przekraczające 10 milionów euro. Od siedmiu lat Radosław Roszkowski jest także członkiem Zarządu Subregionu Południowego, a od ubiegłego roku również Zarządu Związku Powiatów Polskich.

Kiedy chodzi o ranking ZPP powiatów liczących do 60 tysięcy mieszkańców, samorząd prudnicki pod przewodnictwem Roszkowskiego zajął szóste miejsce w Polsce, co jest najlepszym wynikiem w historii tego samorządu. Warto dodać, że Roszkowski posiada wykształcenie wyższe oraz jest w trakcie uzupełniania go studiami podyplomowymi. Prywatnie jest pasjonatem sportu.

W głosowaniu na starostę Roszkowski nie miał rywala. Jest on członkiem Platformy Obywatelskiej.