Po wielu latach, w Prudniku narodziła się nowa inicjatywa obywatelska. W jej skład wchodzi grupa osób, które zdecydowanie zamierzają podjąć działania mające na celu wprowadzenie nowych uchwał miejskich. Głównym celem ich inicjatywy jest stworzenie sztucznego lodowiska na terenie miasta.

Temat budowy lodowiska na terenie Prudnika jest stale obecny w rozmowach mieszkańców, pojawiając się co najmniej raz do roku. Niemniej jednak, pomimo częstej dyskusji, nie doczekał się jeszcze realizacji. Powodem tego stanu rzeczy są inne ważne kwestie, które zdaniem miejskich decydentów wymagają pilniejszej interwencji.

Edward Mróz – były radny i nauczyciel wychowania fizycznego, jest pomysłodawcą tej akcji. Przyznał, że choć temat lodowiska był już wielokrotnie poruszany podczas kadencji poprzednich radnych, zawsze brakowało odpowiedniej większości głosów, by przeforsować tę kwestię.

Mróz zauważył, że zarówno Platforma Obywatelska, jak i Tak! Dla Ziemi Prudnickiej uwzględnili w swoich programach budowę lodowiska. Dlatego też jego celem jest wspieranie tych ugrupowań, podkreślając, że jest to żądanie samych mieszkańców. Edward Mróz dodał również, że zamierza przekonać do swojego pomysłu radnych z innych komitetów wyborczych. Zaznaczył, że choć budowa lodowiska to jednorazowy wydatek, który niesie za sobą koszty utrzymania, to przecież wszystko kosztuje – sport, kultura. Jednak takie inwestycje są niezbędne dla rozwoju miasta.