Między lutym a majem bieżącego roku, powiat prudnicki doświadczył serii kradzieży paliwa ze stacji benzynowych. Zgłoszenia o tych incydentach napływały do miejscowej policji, która natychmiast rozpoczęła dochodzenie w tej sprawie.

Śledztwo prowadzone przez specjalistów od zadań kryminalnych z prudnickiej komendy pozwoliło na zidentyfikowanie potencjalnych sprawców. Analiza zgromadzonych dowodów i danych operacyjnych doprowadziła do powiązania serii kradzieży z trójką młodych mężczyzn z Czech, w wieku od 20 do 22 lat. W wyniku tych nielegalnych działań, właściciele stacji benzynowych stracili około 2 000 złotych.

Można zauważyć, że metoda działania podejrzanych była konsekwentna. Używając wcześniej skradzionych polskich tablic rejestracyjnych, mężczyźni montowali je na swoim samochodzie. Następnie, po pełnym zatankowaniu pojazdu, oddalali się ze stacji bez płacenia za paliwo. Po drobiazgowym przeanalizowaniu wszystkich zgłoszeń, funkcjonariusze z prudnickiej policji byli w stanie udowodnić im sześć takich przypadków kradzieży.

Obecnie, trzej czescy obywatele staną przed sądem, oskarżeni o nielegalne używanie tablic rejestracyjnych i kradzież paliwa. Jeżeli zostaną uznani za winnych, grozi im kara do pięciu lat więzienia.