Na terenie dawnego folwarku, położonego przy spichlerzu w Brożcu, odbędzie się już po raz drugi Zlot Zabytkowej Motoryzacji. To wydarzenie z pewnością przyciągnie wielu entuzjastów motoryzacji z różnych zakątków kraju.

Zlot odbędzie się w nadchodzący weekend, 22 i 23 czerwca. Od godziny 9:00 w sobotę zaproszeni goście będą mogli zarejestrować swoje zabytkowe pojazdy. W planie są również konkursy tematyczne oraz wieczorne tańce przy muzyce na żywo, które umili zespół Andromex. Niedziela natomiast będzie dniem pełnym pokazów. Uczestnicy Zlotu zaprezentują swoje pojazdy, a także przejadą nimi przez pobliskie miejscowości. Dzień zakończy ceremonia wręczenia nagród w konkursach.

Dodatkowo, w niedzielę będzie możliwość skorzystania z okazji i zwiedzenia spichlerza, gdzie znajduje się Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Turystki. To miejsce jest idealną propozycją dla wszystkich tych, którzy chcą lepiej poznać historię regionu.

Organizacją wydarzenia zajmują się: Simson Bande Weilheim, Rada Sołecka Brożec, Ochotnicza Straż Pożarna w Brożcu oraz DFK Brożec. Dzięki ich zaangażowaniu, miłośnicy zabytkowych pojazdów będą mieli okazję wspólnie świętować swoją pasję.